Akce českých fanoušků Depeche Mode


Mezi českými fanoušky Depeche Mode již několik měsíců vzniká nápad na zajímavý projekt, zamýšlený k 30.výročí existence kapely. Podrobnější informace nám poslala na mail Andrea Smrčková – více v článku…
Krátce po zveřejnění klipu polských fanoušků, který většina z vás jistě už viděla, se i čeští fans Depeche Mode začali domlouvat na podobě nějakého audiovizuálního dílka, které by mělo vyjádřit naši „faith and devotion“.

Po debatě na diskusním fóru depechemode.cz jsme se nakonec v komorní sestavě sešli a vymysleli hrubý nástin akce. Jako nejschůdnější se jeví nafocení kalendáře, kde by každý měsíc byl zastoupen jedním albem, prostory pro focení již máme přislíbené, o fotografy také není nouze…

Současně bychom rádi natočili klip, je sice těžké neopisovat od polských kolegů, kteří použili skutečně typické momenty z klipů DM, ale i tak by naše zpracování mohlo zaujmout originálním nápadem a snad i zajímavými kulisami. Nabízí se totiž vojenský prostor Milovice s mnoha opuštěnými domy, které by dotvořily tu správnou atmosféru. Podobně jako v případě kalendáře by alba byla zastoupena odpovídajícím počtem místností. V každé místnosti bychom vytvořili scénu sestavenou z typických i méně nápadných předmětů či narážek na názvy jednotlivých písní, momenty z videoklipů, atd.

Pro zjednodušení bychom použili podobné kulisy pro kalendář i video. Společně jsme na prvním setkání sestavili seznam návrhů pro jednotlivá alba, který jsem poté doplnila seznamem rekvizit, kterých bude zapotřebí skutečně mnoho. Některé věci jsme již dali dohromady, spousta jich ještě zbývá, a tak pokud by měl ještě někdo další chuť se zapojit do tohoto projektu, budeme rádi, když přijdete v pátek 30. července od 18 h do hospody Ferdinanda na rohu Opletalovy ulice v Praze. Měli bychom zde dát našim návrhům již konkrétní tvar a domluvit i termín realizace. Pokud se nemůžete dostavit, ale i tak máte zájem pomoci, napište mi a já vám pošlu bližší info a seznam rekvizit, které ještě zbývá obstarat.


Díky všem, snad se s některými z vás potkáme u stolu ve Ferdinandě!Andi.k

email: smrckovaandre­a (at) seznam­.cz    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):


Růžák :

29. července 2010, 12:00     

Jé,já bych si chtěl zahrát ve klipu..:-)

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků