5 minut s Davidem Gahanem


Server Burton Mail do své rubriky "5 minut s..." zařadil krátký rozhovor s Davidem Gahanem...V New Yorku už žiješ pěknou řádku let. Jak se to seběhlo?

Jo, je to už skoro 20 let. Někdy vlastně ani nevím, proč tu zůstávám. Je to pěkně zběsilé město pro život, ale je tu něco, co na tom miluju. Trávím hodně času mimo město, ale vracím se sem domů. Pak ale uběhne pár měsíců, přijde léto, kdy je tu teplota 35 stupňů a 75 procent vlhkosti, a dostanu zase chuť odsud vypadnout. Je to inspirující místo, nikdy tady nezažiješ nudný den.

Říkáš že 20 let je dlouhá doba, a co teprve 35 let, kdy jsi s Depeche Mode...

Ano, je to hotová věčnost. Někdo mi posílal moje fotky z 80.let, vždycky jsem v nějakém stupidním pódiovém kostýmu, a já si už na to ani nepamatuju. Už nevím, kdo je tahle osoba.

Jaký je to pocit, mít celý svůj život takhle zdokumentovaný?

Je to divné, takhle mít neustále připomínanou minulost. Ale někdy je to vše co zbylo. Už máme jen vzpomínky, víc nic. A celá období bych si radši ani moc nepřipomínal. Všechna ta léta mojí drogové závislosti už si nepamatuju. Podívám se na fotku, a řeknu si : "Kde to je, ve Francii?" Ale mám velmi dobré důvody, proč si to nepamatovat.

Vydal jsi novou desku se Soulsavers. Plánujete další?

Po první desce The Light the Dead See v roce 2012 jsem vlastně nikdy nepřestal psát. Pořád přicházely nějaké nápady, a měli jsme spoustu plánů. V té době jsme ale s Depeche Mode dokončovali Delta Machine, takže Soulsavers šli trochu stranou, Rich si byl vědom mých závazků. Ale teď jsme tu zas, a hrajeme show s 10-člennou kapelou.

Jaké je to být nejprve v super úspěšné kapele Depeche Mode, a potom udělat něco ve skromnějším formátu se Soulsavers?

Je to skvělé, protože vydělám hodně peněz, a nepotřebujeme obcházet nahrávací společnosti, když chceme vydat album. Můžu prostě vybrat peníze z banky, a říct "Uděláme to takhle a takhle, a použijeme je na tohle a tohle". A do nahrávací společnosti jdeme až když máme vše hotové. Takže nedochází k žádným dohadům či kompromisům. Je to parádní.

Můžeme doufat v nové album Depeche Mode?

Nedávno jsem se viděl s Martinem, a hodili jsme o tom řeč. Na konci roku se chceme sejít a začít plánovat práce na nové nahrávce. I Martin v létě vydal sólové album, oba umíme jít stranou, a dělat své vlastní věci. Album Depeche Mode je běh na dlouhou trať, takže když o něm začínáme mluvit, tak víme že to zabere delší čas. Budou to další čtyři roky našich životů. Momentálně jsem nadšený z nové nahrávky se Soulsavers, která je brilantní, a je pro mě stejně důležitá, jako cokoliv co jsme udělali s Depeche Mode.


-sin-
    Zpět na hlavní stránku     


Komentáře (nové dole):

Přidej komentář :

Toto není spam.
Výpis všech článků