CZECH DEPECHE MODE FANS - SLEDUJTE NÁS:

              

RegistraceHledatFAQSeznam uživatelůPřihlášeníZpět na DEPECHE.CZ
Vesmír
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Depeche Mode Forum -> Hobby
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
sin
Tlustý arogantní kocour


Založen: 11.10.2006
Příspěvky: 6181
Bydliště: Praha Braník / Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 1:05 pm    Předmět: Citovat

Na Marsu je jeden zajímavý kopec, který z určitého úhlu a pod určitým úhlem světla vypadá jako lidský xicht... Pěkné dílo přírody...

(víc fotek tady : http://www.aldebaran.cz/bulletin/2006_30_fac.php )



...a taky tam občas najdeme kus ledu...


_________________


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Koutny.Roman
Stranger


Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 987
Bydliště: Rů?ová Díra

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 1:11 pm    Předmět: Citovat

Skvělý fotky, Mars mám rád Smile
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
somebody.loving
Personal Jesus


Založen: 21.10.2006
Příspěvky: 2175
Bydliště: Hustopeče u Brna

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 3:20 pm    Předmět: Citovat

miluju vesmirny utvary, obrazce a barvy vselijakych mlh atd. Rada se divam na hvezdy a na porady o vesmiru. Jsou to same zajimave veci. Napriklad videt Supernovu nebo zanik nekterych planet. Fakt by me to zajimalo Mr. Green (ale nemyslim na vlastni kuzi ze:D)
_________________
BLACK CELEBRATION EVERYTIME & EVERYWHERE
"If you want to make God laugh, tell him your plan." by Robert Downey Jr.

http://www.myspace.com/recoilcz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
sin
Tlustý arogantní kocour


Založen: 11.10.2006
Příspěvky: 6181
Bydliště: Praha Braník / Česká Lípa

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 3:24 pm    Předmět: Citovat

Jistá supernova vybuchla někdy okolo roku 0 na?eho letopočtu.... Bylo to vidět dobře nad Betlémem prý... Smile
_________________


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
somebody.loving
Personal Jesus


Založen: 21.10.2006
Příspěvky: 2175
Bydliště: Hustopeče u Brna

PříspěvekZaslal: st leden 07, 2009 7:32 pm    Předmět: Citovat

jasny a ja jsem kralovna alzbeta Mr. Green
_________________
BLACK CELEBRATION EVERYTIME & EVERYWHERE
"If you want to make God laugh, tell him your plan." by Robert Downey Jr.

http://www.myspace.com/recoilcz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky MSN Messenger
Lucish
Stranger


Založen: 4.2.2009
Příspěvky: 576
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 12:11 pm    Předmět: Citovat

fan4dm napsal:
No, to je tě?ký. Vědci tvrdí, ?e nalezená zmrzlá voda je podmínkou a zárveň důkazem toho, ?e na Marsu byl nebo mo?ná i je ?ivot, ale tohle jsou v?echno pořád hodně omezené informace.
Myslíme si, ?e víme jak vesmír funguje a máme spoustu teorií týkajících se nejen vesmíru (a jeho vzniku a zákonů v něm panujících), ale i Země a ?ivota, jen?e spousta z těch teorií je zalo?ená právě pouze na teorii a domněnkách. Sice někdy logicky zdůvodnitelných, ale třeba bychom je v jiné době interpretovali jinak. V?dy? třeba jen kolik fyzikálních zákonů (podle nich? se dle na?eho názoru chová ná? okolní svět a jsou na nich závislé dal?í teorie) je zalo?ených a definovaných jen teoreticky, nikdy prakticky neověřených.
Je to tě?ký, já osobně si myslím, tedy pokud je vesmír tím čím je podle toho jak nám v současné době vědci a na?e prozatímní poznání dovoluje tvrdit, tak ?e ve vesmíru je?tě někde určitě je ?ivot. U? třeba i proto, ?e i na Zemi je spousta nevysvětlených nebo tě?ko vysvětlitelných úkazů. Ale to je přesně ono. Jsou to věci, které si třeba nedovedeme vysvětlit, tak nás napadá, ?e to je třeba mimozemského původu, případně věřící lidi přisuzují podobné věci nějaké vy??í moci a Bohu. Za 50 nebo 100 let, a? budou mít logicky zdůvodnitelné důkazy, se tomu budou třeba dal?í generace smát, jak jsme mohli být tak hloupí.....


Kdy? jsem četla tenhle příspěvek, napadly mne dva výroky, které celou tuhle situaci dobře vyjadřují.

Známý kvantový fyzik Richard Feynmann (mimochodem velice vtipný člověk se schopností vysvětlit ty nejslo?itěj?í věci způsobem pochopitelným i pro úplného blbce jako jsem já ? za co? děkuji Mr. Green) kdysi řekl, ?e ve vesmíru nemů?eme být sami čistě proto, ?e pokud bychom byli, bylo by to neskutečné plýtvání místem. Zní to jako bonmot, jako ostatně v?echny jeho výroky, ale je v tom jistá pravda. Velikost vesmíru si nedoká?eme ani představit, v?dy? podrobněji dohlédneme sotva jen na hranice na?í galaxie, a tak troufat si tvrdit, ?e jsme tu sami, je poměrně egocentrické.

Nemluvě o ve?kerých náznacích svědčících o ?ivotě mimo na?i planetu.

Co? mě přivádí ke druhému výroku, bohu?el si teď nemů?u vybavit, kdo je jeho autorem. Podle formy bych to ale ?acovala na A.C.Clarkea nebo podobného vizionáře. Ve výroku se praví, ?e ka?dá dostatečně vyvinutá technologie je pro nezasvěceného pozorovatele nerozli?itelná od magie. Nebudu to tu vysvětlovat, proto?e bych vlastně jen opakovala to, co u? napsal tady fan4dm, mů?u jen přitakat. Stačí si jen představit, jak by se asi tvářil nějaký průměrný středověký mnich (co? byli lidé s největ?ím mo?ným vzděláním své doby), kdyby viděl pro nás tak bě?né věci, jako je třeba letadlo nebo televize. Podstata, princip fungování těch věcí, by mu byl skryt a tak by se dozajista pokři?oval a začal odříkávat Otčená?. A upřímně, já vidět mimozemskou vesmírnou loď, sice bych se na víru neobrátila, ale podstata by mi byla skryta stejně jako tomu mnichovi, a rozhodně bych z toho dobrý pocit neměla.. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sykyna
Personal Jesus


Založen: 4.11.2006
Příspěvky: 2100

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 12:34 pm    Předmět: Citovat

Tak k tvému prvnímu výroku a jestli jsme ve vesmíru sami...souhlasím s úvahou Miguela Mendeze,?e ohledně k velikosti vesmíru je mo?né,?e tam určité jiné civilizace existují a třeba i v odli?ných časech,který se odehrávají jinou rychlostí,ne? je ten ná?....třeba je tam galaxie,kde plyne čas stra?ně pomalu,nebo galaxie,kde ubíhá čas rychleji v porovnání s na?ím časem.Nebo galaxie na vy??ím stupni vývoje nabo naopak primitivní civilizace....anebo....mů?e být mo?nost,?e je ve vesmíru stejná planeta jako ta na?e se stejnými lidmi jako jsme my,ale má jinou historii.
Kdoví Question ...... Exclamation
O vesmíru by se mohly vést nekonečné debaty a stejně se myslím nedobereme pravdy....
Dal?í moje nejčastěj?í otázka a úvaha o vesmíru je ta "jestli někde končí" Question A jestli je to vůbec mo?né....nějak si "konečnost" vesmíru neumím představit.....
_________________

______________________________________________
fan club Black lightnings..............
________________________
Vlčí tlapka.......Děti noci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucish
Stranger


Založen: 4.2.2009
Příspěvky: 576
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 12:52 pm    Předmět: Citovat

V tomhle s tebou naprsoto souhlasím. Ve?keré na?e představy o mimozemském ?ivotě jsou veskrze pozemské prostě proto, ?e jsme omezeni tím, čím jsme. Ale to nevylučuje, ?e existuje někde forma ?ivota, kterou nejsme schopni svým vnímáním vůbec postřehnout, a kdy?, třeba nebude existovat způsob, jak s ní navázat kontakt, proto?e odli?nost mezi námi bude vytvářet nepřekonatelnou propast. Nebo snad mů?e existovat v jiném časovém re?imu, ve fázovém pusunu vůči nám, v paralelní dimenzi.... mo?ností je nepřeberně mnoho a ač mi častá četba a uváha nad scifi pomáhá otevřít mysl a odhodit konvenční my?lení, i já jsem ve své fantazii omezena vlastní lidskostí.

A co se ne/konečnosti vesmíru týče, to je otázka, kterou zřejmě nevyře?í v blízké době nikdy nikdo (pokud vůbec). Základní problém není ani tak v tom představit si hranice vesmíru, představit si fakt, ?e někde končí - ve chvíli, kdy ale připustíme konečnost vesmíru, nabízí se dal?í otázka: co je za ním? Co je za tou hranicí? Pokud má ná? vesmír konec, pak je uzavřenou soustavou jako třeba mýdlová bublina. Ale co je za membránou téhle bubliny? Jsou tam dal?í bubliny nebo něco úplně jiného? A je mezi nimi nějaký prostor, který vyplňuje nerovnosti nebo k sobě přiléhají tak těsně, ?e u? tam nic není? A co se stane, kdy? dorazíme k oné ?hranici?? Podaří se nám membránou prostoupit do dal?ího vesmíru nebo se prostě objevíme na druhém konci vesmíru v jakési uzavřené cyklické smyčce? A je mo?né se k této hranici vůbec dostat? Anebo se pletu a není tam vůbec nic, proto?e ná? vesmír je v?ím? Je vůbec mo?né představit si nic? Ne prázdnotu nebo prázdný prostor, ale nic, absolutní neexistenci prostoru i času?

Jsou to tisíce a tisíce otázek a zodpovězení jedné z nich jen otevře prostor k vyvolání mnoha dal?ích...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sykyna
Personal Jesus


Založen: 4.11.2006
Příspěvky: 2100

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 1:05 pm    Předmět: Citovat

A já tyhle úvahy rozčísnu mou prostou úvahou z dětských let Embarassed a to tou...jak končí svět.....vysoká zed a za ní vysoká suchá tráva Embarassed Embarassed Embarassed (bylo mi fakt málo) Embarassed
Brácha to viděl zase jako plot a za ním pooraný pole Embarassed ..holt to máme asi v rodině Rolling Eyes Embarassed
_________________

______________________________________________
fan club Black lightnings..............
________________________
Vlčí tlapka.......Děti noci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucish
Stranger


Založen: 4.2.2009
Příspěvky: 576
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 1:34 pm    Předmět: Citovat

To naprosto chápu, já měla taky svojí dětskou představu o vesmíru. Měla jsem v?echno v krychličkách - jedna krychlička byla na?e sluneční soustava, která byla ve vět?í krychličce a to byla na?e galaxie a spousta těhle galaktickejch krychliček bylo v jedný velký krychli, co? byl ná? vesmír - no a ta krychle s na?im vesmírem u? byla poslední - za ní u? nebylo nic. A to nic v mejch představách vypadalo asi jako hodně hluboká voda. Asi jsem moc koukala na přírodovědný dokumenty Very Happy Very Happy Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sykyna
Personal Jesus


Založen: 4.11.2006
Příspěvky: 2100

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 1:56 pm    Předmět: Citovat

dětská fantazie je nekonečná.....stejně jako vesmír Wink
_________________

______________________________________________
fan club Black lightnings..............
________________________
Vlčí tlapka.......Děti noci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
petak2
Devotee


Založen: 5.1.2008
Příspěvky: 1407
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 2:15 pm    Předmět: Citovat

sykyna napsal:
A já tyhle úvahy rozčísnu mou prostou úvahou z dětských let Embarassed a to tou...jak končí svět.....vysoká zed a za ní vysoká suchá tráva Embarassed Embarassed Embarassed (bylo mi fakt málo) Embarassed
Brácha to viděl zase jako plot a za ním pooraný pole Embarassed ..holt to máme asi v rodině Rolling Eyes Embarassed


Tady ten příspěvek jsem u? tady kdysy dávno četl.
tak?e sis to tak asi fakt představovala a nekecá? nám tady. Mr. Green
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sin
Tlustý arogantní kocour


Založen: 11.10.2006
Příspěvky: 6181
Bydliště: Praha Braník / Česká Lípa

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 2:15 pm    Předmět: Citovat

Hranice vesmíru by teoreticky existovat měly, pokud se dr?íme teorie, ?e vesmír vznikl velkým výbuchem a neustále se rozpíná...nebo naopak (po dosa?ení určité hranice) smr?tuje...To je to samé, jako přemý?let co bylo před Velkým Třeskem...? To vlastně neexistoval ani čas, tak?e nemohlo být ani ?ádníé předtím ...divné co...? Mr. Green

Kdysi bě?el na ČST seriál Okna Vesmíru Dokořán, a bylo to z čistě vědeckého pohledu, bez sci-fi vlo?ek, a přesto velice zajímavé...

http://www.youtube.com/watch?v=zOTz_EsJQsI
_________________


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Lucish
Stranger


Založen: 4.2.2009
Příspěvky: 576
Bydliště: Praha 10

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 2:20 pm    Předmět: Citovat

Ano, taky myslím, ?e hranice existují, jak u? jsem psala, spí? je pro mě otázkou jejich podoba, co pro nás znamenají, případně to, co se nachází za nimi, pokud vůbec něco...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
sykyna
Personal Jesus


Založen: 4.11.2006
Příspěvky: 2100

PříspěvekZaslal: čt únor 19, 2009 7:21 pm    Předmět: Citovat

...
_________________

______________________________________________
fan club Black lightnings..............
________________________
Vlčí tlapka.......Děti noci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
sin
Tlustý arogantní kocour


Založen: 11.10.2006
Příspěvky: 6181
Bydliště: Praha Braník / Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 12:43 pm    Předmět: Citovat

Ted mě hodně zajímá měsíc Jupitera - Europa.

Jeho povrch je pokrytý vrstvou ledu (odhaduje se ?e někde dosahuje ?ířky i několika kilometrů), pod kterou jsou (díky ?havému vnitřku planety) obrovské slané oceány. Vesmírná agentura NASA připravuje projekt, při kterém bude chtít vyslat miniponorky do obrovského oceánu, aby provedly podrobněj?í průzkum. Mů?e to být ale problematické, proto?e led i voda pravděpodobně obsahuje hodně kyseliny.

Podrobné info : http://planety.astro.cz/jupiter/121/#Europa

Dočkáme se výzkumu Europy? http://www.astro.cz/clanek/2785


Třeba tam objeví nějaké padesátimetrové pří?ery? Very Happy




_________________


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sin
Tlustý arogantní kocour


Založen: 11.10.2006
Příspěvky: 6181
Bydliště: Praha Braník / Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 4:13 pm    Předmět: Citovat

Dru?ice Kepler se vydává do vesmíru hledat obyvatelné planety


http://www.astro.cz/clanek/3642


(pozn. start proběhl úspě?ně před třemi dny a Kepler u? frčí ve vesmíru)
_________________


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
sin
Tlustý arogantní kocour


Založen: 11.10.2006
Příspěvky: 6181
Bydliště: Praha Braník / Česká Lípa

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 5:45 pm    Předmět: Citovat

Tak to je mazec, na Google Maps existuje i celkem podrobná mapa části Měsíce Smile


http://www.google.com/moon/
_________________


Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Vincent HS
rozko?ník


Založen: 27.3.2007
Příspěvky: 1288
Bydliště: Praha / Poříčí nad Sázavou

PříspěvekZaslal: út březen 10, 2009 6:47 pm    Předmět: Citovat

Také se rád toulám po Sluneční soustavě, Mléčné dráze a dost mo?ná je?tě dále ...
_________________
Bylo by lep?í, kdyby nebylo nic. Nebo? na zemi je víc bolesti ne? rozko?e, ve?keré uspokojení je jen přechodné, vytváří nové touhy a novou úzkost, a utrpení po?íraného zvířete je vět?í ne? rozko? toho, kdo je po?írá. (Schopenhauer)
____________________________
fan club Black lightnings . . . . ... . ... . . . .. .
_____________________

Vlčí tlapka Děti noci
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Koutny.Roman
Stranger


Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 987
Bydliště: Rů?ová Díra

PříspěvekZaslal: pá březen 20, 2009 8:09 am    Předmět: Citovat

Od malička sem lítal v?ude mo?ně Smile ani sem nepotřeboval Ládínkovu nafukovačku v tý době...tu a? později na uspokojení svých zvířecích pudů Wink ta ov?em nebyla Ládínkova...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Depeche Mode Forum -> Hobby Časy uváděny v GMT + 2 hodiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Strana 3 z 5

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

SLEDUJTE NÁS

              


(C) Depeche CZ : 2005 - 2020